KONST / Litografier / Färglitografier 13789109
nr 1378 9109
Gustav Rudberg
(1915-2001), Sverige
Färglitografier, 2 st, Skutor. Signerad, numrerad 117/280 och 122/260. Bladets mått: ca 80x60 cm respektive ca 60x65 cm, oramade lösa blad
Gustav Rudberg, född 1915, död 2001, svensk målare,
Utrop:
300 kr
Såld:
150 kr
måndag 15 februari 2021
kl 18:13:32
10/2 21:46:52
100 kr
15/2 18:08:32