ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3992179
*
nr 399 2179
Spegel
Furu
Utrop:
300 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 mars 2006
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/3 07:43:24
1
1.100 kr
4/3 16:15:28
2
350 kr
4/3 16:16:44
2
450 kr
4/3 16:17:48
2
550 kr
4/3 16:19:43
2
650 kr
4/3 16:20:27
2
800 kr
4/3 16:21:09
2
1.000 kr
4/3 16:22:09
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: furu spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
-
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27
*
Spegel
nr 399 2179
Spegel
Furu
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 mars 2006 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 4/3 07:43:24 | 1 | 1.100 kr |
| 4/3 16:15:28 | 2 | 350 kr |
| 4/3 16:16:44 | 2 | 450 kr |
| 4/3 16:17:48 | 2 | 550 kr |
| 4/3 16:19:43 | 2 | 650 kr |
| 4/3 16:20:27 | 2 | 800 kr |
| 4/3 16:21:09 | 2 | 1.000 kr |
| 4/3 16:22:09 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: furu spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49 -
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54 -
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27



