KONST / Litografier / Färglitografi 13614272

nr 1361 4272

Leopold Fare

(1926-1996), Sverige

Färglitografi, Kvinnor, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Signerad. Motivet: 50x64 cm

Leopold Fare, född 1926 i Stockholm, död 1996, svensk målare.

Utrop:

600 kr

Såld:

350 kr

måndag 23 november 2020
kl 18:31:04

17/11 16:09:39 1      300 kr
18/11 16:07:21 2      Vinnande bud

Leopold Fare

Läs mer om Leopold Fare