KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Torrnålsgravyrer 13249258
nr 1324 9258
Sixten Haage
(1926-2021), Sverige
Sixten Haage (f. 1926), Sverige. "Fabrik", portfölj med 5 torrnålsgravyrer. Signerade 1978 och 1979, EA-upplaga. Bladets mått: ca 79x62 cm
Utrop:
700 kr
Såld:
450 kr
måndag 4 maj 2020
kl 18:47:26
400 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
Sixten Haage
Läs mer om Sixten Haage