KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15759043

nr 1575 9043

Lars Boethius

(1903-1968), Sverige

Oljemålning, Kustmotiv. Signerad. Olja på pannå, 32x39 cm, yttermått inklusive ram: 48x56 cm

Lars Boëthius, född 1903 i Stockholm, död 1968, svensk målare.

Utrop:

500 kr

måndag 30 oktober 2023
kl 19:05:10

Lars Boethius

Läs mer om Lars Boethius