KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 9478217
nr 947 8217
Paul Engdahl
(1888-1976), Sverige
Blandteknik, 2 st, Paul Engdahl, Palmer, signerad, 16x22, 14x19
Paul Engdahl, svensk målare född i Kristinehamn 1888, död 1976.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 9 mars 2015
kl 19:53:21
9/3 12:41:28
100 kr
9/3 19:46:20
Paul Engdahl
Läs mer om Paul Engdahl