KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13464025
nr 1346 4025
Stig Jonzon
(1913-1987), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1976, "Drakens gränd, Stockholm". Olja på pannå, 27x22 cm
Stig Jonzon, född 1913 på Öland, död 1987, svensk målare och tecknare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
900 kr
måndag 7 september 2020
kl 18:16:29
700 kr
800 kr
Stig Jonzon
Läs mer om Stig Jonzon