KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16873288
nr 1687 3288
Folke Jupiter
(1913-1979), Sverige
Oljemålning, Höst. Signerad. Olja på duk, 65x80 cm, yttermått inklusive ram: 72x89 cm
Folke Jupiter, född 1913 i Visby, död 1979, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 17 mars 2025
kl 20:42:29
17/3 13:34:20
Folke Jupiter
Läs mer om Folke Jupiter