Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 11642030



*

nr 1164 2030


Jac Edgren

(1899-1980), Sverige


Blandteknik, 2 st, "Tandvärk", 17x20


Jacob Albert Edgren, svensk tecknare född 1899, död 1980.

Följerätt

Ja

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

Sista tid för bud online:

måndag 19 februari 2018
kl 20:45:05


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
19/2 17:37:05 1      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Jac Edgren

Jacob Albert Edgren, svensk tecknare född 1899, död 1980.

Läs mer om Jac Edgren
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik jac edgren svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 7080 Blandteknik
    2 st, Indien, Erotiska motiv, yttermått inklusive ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:59
  • 6565 Blandteknik
    Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:03
  • 6402 Blandteknik
    Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:12




Ladda ner broschyr