GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Keramik 2473465
*
nr 247 3465
Keramik
4 del, div
Utrop:
100 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
tisdag 10 juni 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/6 12:56:37
1
300 kr
9/6 11:16:21
2
350 kr
10/6 06:54:34
3
400 kr
10/6 10:25:52
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik
-
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:47
-
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:01
-
6757 Dosa
porslin och mässing. Diameter: 15 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:55
-
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13
-
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:24
-
7208 Frukostkoppar
2 st, Spode, "The Spode blue room collection", Ita..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:49
*
Keramik
nr 247 3465
Keramik
4 del, div
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
tisdag 10 juni 2003 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 8/6 12:56:37 | 1 | 300 kr |
| 9/6 11:16:21 | 2 | 350 kr |
| 10/6 06:54:34 | 3 | 400 kr |
| 10/6 10:25:52 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik
-
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:47 -
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:01 -
6757 Dosa
porslin och mässing. Diameter: 15 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:55
-
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13 -
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:24 -
7208 Frukostkoppar
2 st, Spode, "The Spode blue room collection", Ita..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:49



