KONST / Litografier / Färglitografi 13475287
nr 1347 5287
Lowell Nesbitt
(1933-1993), USA
Färglitografi, Interiör. Signerad, numrerad 3/99, daterad 1972, oramat löst blad, 53,5x70,5 cm
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.
Utrop:
300 kr
Såld:
350 kr
måndag 14 september 2020
kl 20:10:57
200 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
300 kr
250 kr
300 kr (Budbetjänt)
Lowell Nesbitt
Läs mer om Lowell Nesbitt