KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulpturer 10926083
*
nr 1092 6083
Skulpturer
3 st, Får, apa & groda, keramik/porslin, höjd: 7-9 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2017
kl 19:39:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/2 23:43:23
1
100 kr
27/2 13:57:23
2
Vinnande bud
27/2 13:57:49
2
justering av budtak
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: apa & groda får keramik konsthantverk porslin skulptur skulpturer
-
6101 Skulpturer
6 st, sten, Afrika. Höjd: 5-29 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:04
-
6337 Skulpturer
ett par, 1800-talets slut, patinerad metall. Höjd:..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:15
-
6370 Träskulpturer
2 st, ej signerade, modell äldre. Höjd: 22-24 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:53
*
Skulpturer
nr 1092 6083
Skulpturer
3 st, Får, apa & groda, keramik/porslin, höjd: 7-9 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/2 23:43:23 | 1 | 100 kr |
27/2 13:57:23 | 2 | Vinnande bud |
27/2 13:57:49 | 2 | justering av budtak |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: apa & groda får keramik konsthantverk porslin skulptur skulpturer
-
6101 Skulpturer
6 st, sten, Afrika. Höjd: 5-29 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:04 -
6337 Skulpturer
ett par, 1800-talets slut, patinerad metall. Höjd:..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:15 -
6370 Träskulpturer
2 st, ej signerade, modell äldre. Höjd: 22-24 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:53