KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckningar 9205026
*
nr 920 5026
Roger Risberg
(1956-2011), Sverige
Teckningar, Roger Risberg (1956-2011), 2 st, tusch, signerade RR, Bladets mått: 28, 5x21. Proveniens Galerie Bel´Art ur privat samling
Roger Risberg, svensk målare född i Göteborg 1956, död 2011.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 oktober 2014
kl 18:06:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/10 20:13:05
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Roger Risberg
Roger Risberg, svensk målare född i Göteborg 1956, död 2011.
Läs mer om Roger Risberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: absurdister akvarell akvareller roger risberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning teckningar tusch vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:52
-
6382 Akvarell
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:26
-
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:57
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:22
-
6578 Akvarell
Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:22
-
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:03
*
Roger Risberg
Roger Risberg, svensk målare född i Göteborg 1956, död 2011.
Läs mer om Roger Risberg
nr 920 5026
Roger Risberg
(1956-2011), Sverige
Teckningar, Roger Risberg (1956-2011), 2 st, tusch, signerade RR, Bladets mått: 28, 5x21. Proveniens Galerie Bel´Art ur privat samling
Roger Risberg, svensk målare född i Göteborg 1956, död 2011.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.500 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 oktober 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 26/10 20:13:05 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Roger Risberg
Roger Risberg, svensk mÃ¥lare född i Göteborg 1956, död 2011.Läs mer om Roger Risberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: absurdister akvarell akvareller roger risberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning teckningar tusch vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:52 -
6382 Akvarell
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:26 -
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:57
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:22 -
6578 Akvarell
Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:22 -
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:03



