KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16401017
nr 1640 1017
Gio Pomodoro
(1930-2002), Italien
"Omaggio a A a. Leopardi-spirale di cartesso". Signerad, daterad 1987. Akvarell, bladets mått: 99x70 cm, yttermått inklusive ram: 109x80 cm
Giò Pomodoro, italiensk konstnär född 1930, död 2002.
måndag 2 september 2024
kl 19:46:34