KONST / Litografier / Färglitografi 15813253
nr 1581 3253
Gunnar Brusewitz
(1924-2004), Sverige
Vinterlandskap med andfågel, Signerad, numrerad 182/200. Färglitografi, bildmått: 40x29 cm, yttermått inklusive ram: 63x49 cm
Gunnar Brusewitz, svensk målare född 1924, död 2004.
måndag 27 november 2023
kl 19:02:45
Gunnar Brusewitz
Läs mer om Gunnar Brusewitz