Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Litografier / Mapp 12916332



*

nr 1291 6332


Acke Oldenburg

(1923-2005), Sverige


Mapp, med grafiska blad, 4 st, Gösta Gierow (f. 1931), Sverige. Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Nils G Stenqvist (1934-2005), Sverige. Bladets mått: 80x60 cm


Acke Oldenburg, född 1923 i Mora, död 2005, svensk målare.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.200 kr

Sista tid för bud online:

måndag 25 november 2019
kl 19:48:53


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
22/11 18:52:48 1      800 kr
25/11 19:37:01 2      900 kr
25/11 19:41:40 3      Vinnande bud
25/11 19:43:53 1      1.200 kr
25/11 19:43:53 3      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten

  • Konstnär/Designer

Acke Oldenburg

Acke Oldenburg, född 1923 i Mora, död 2005, svensk målare.

Läs mer om Acke Oldenburg
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: acke oldenburg grafiska blad gösta gierow litografier mapp nils g stenqvist philip von schantz svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6448 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 19:32
  • 6449 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:38
  • 6690 Färglitografi
    Ebba Kristina Wingårdh (f. 1962), Sverige. "De va ..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:49




Ladda ner broschyr