Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 10746030



*

nr 1074 6030


Mirko Vucinic

(f. 1957), Serbien


Mirko Vucinic (b. 1957), 2 pcs, 'After Perfomance' 'Chris', ca 39x31,


MIXED MEDIA, Mirko Vucinic (f. 1957), 2 st, 'After Perfomance' 'Chris', ca 39x31


Mirko Vucinic, Serbian born 1957.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

800

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday December 12 2016
at 19:49:39


  • Bid history
Time Bidder Bid
6/12 23:01:42 1      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Mirko Vucinic

Mirko Vucinic, Serbian born 1957.

Read more about Mirko Vucinic
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik mirko vucinic serbien vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:32
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:10
  • 6303 WATERCOLOUR
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sweden. Signed, Norrbro-..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:57




Ladda ner broschyr