MÖBLER / Bord / Bord 3901627

nr 390 1627

Bord

Nyrokoko, valnöt, höjd: 74 (slitage)

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.100 kr

måndag 12 december 2005

Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Superellipsbordet