ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6994367
*
nr 699 4367
Spegel
+ konsolbord, höjd: 128+ 63
Utrop:
700 kr
Såld:
550 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 maj 2011
kl 17:06:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/5 20:07:05
1
100 kr
27/5 19:28:29
2
500 kr
28/5 20:04:33
3
300 kr
28/5 20:04:49
3
400 kr
29/5 13:10:43
4
500 kr
30/5 04:16:49
5
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 699 4367
Spegel
+ konsolbord, höjd: 128+ 63
| Utrop: | 700 kr |
|---|---|
| Såld: | 550 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 30 maj 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 26/5 20:07:05 | 1 | 100 kr |
| 27/5 19:28:29 | 2 | 500 kr |
| 28/5 20:04:33 | 3 | 300 kr |
| 28/5 20:04:49 | 3 | 400 kr |
| 29/5 13:10:43 | 4 | 500 kr |
| 30/5 04:16:49 | 5 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



