KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12353383
*
nr 1235 3383
Hjalmar Strååt
(1885-1971), Sverige
Oljemålning, Verso a verso, Fiskeläge, signerad. Olja på pannå, 27x37 cm
Kondition: lös pannå, tidigare limmad mot ram
Hjalmar Strååt, svensk målare, grafiker och tecknare född i Norrköping 1885, död 1971.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 18 februari 2019
kl 19:59:25
- Konstnär/Designer
Hjalmar Strååt
Hjalmar Strååt, svensk målare, grafiker och tecknare född i Norrköping 1885, död 1971.
Läs mer om Hjalmar Strååt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: båtar fiskebåtar fiskeläge hamn hjalmar strååt marin motiv med vatten olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sverige vatten verso a verso
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10
-
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:49
*
Hjalmar Strååt
Kondition: lös pannå, tidigare limmad mot ram
Hjalmar Strååt, svensk målare, grafiker och tecknare född i Norrköping 1885, död 1971.
Läs mer om Hjalmar Strååt
nr 1235 3383
Hjalmar Strååt
(1885-1971), Sverige
Oljemålning, Verso a verso, Fiskeläge, signerad. Olja på pannå, 27x37 cm
Kondition: lös pannå, tidigare limmad mot ram
Hjalmar Strååt, svensk målare, grafiker och tecknare född i Norrköping 1885, död 1971.
| Följerätt | |
|---|---|
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 februari 2019 |
- Konstnär/Designer
Hjalmar Strååt
Hjalmar Strååt, svensk mÃ¥lare, grafiker och tecknare född i Norrköping 1885, död 1971.Läs mer om Hjalmar Strååt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: båtar fiskebåtar fiskeläge hamn hjalmar strååt marin motiv med vatten olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sverige vatten verso a verso
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10 -
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:49



