ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10649411
*
nr 1064 9411
Spegel
110x49
Utrop:
400 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 oktober 2016
kl 20:18:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/10 16:07:08
1
100 kr
24/10 16:17:05
1
500 kr
24/10 20:12:18
2
150 kr
24/10 20:12:18
1
200 kr (Budbetjänt)
24/10 20:12:37
2
250 kr
24/10 20:12:37
1
300 kr (Budbetjänt)
24/10 20:12:56
2
350 kr
24/10 20:12:56
1
400 kr (Budbetjänt)
24/10 20:13:34
2
450 kr
24/10 20:13:34
1
500 kr (Budbetjänt)
24/10 20:13:53
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
-
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1064 9411
Spegel
110x49
| Utrop: | 400 kr |
|---|---|
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 24 oktober 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 24/10 16:07:08 | 1 | 100 kr |
| 24/10 16:17:05 | 1 | 500 kr |
| 24/10 20:12:18 | 2 | 150 kr |
| 24/10 20:12:18 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 24/10 20:12:37 | 2 | 250 kr |
| 24/10 20:12:37 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
| 24/10 20:12:56 | 2 | 350 kr |
| 24/10 20:12:56 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
| 24/10 20:13:34 | 2 | 450 kr |
| 24/10 20:13:34 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 24/10 20:13:53 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28 -
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49 -
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54



