BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 2771166
*
nr 277 1166
Ljusstakar
1 par. H.20, pläter
Utrop:
800 kr
Såld:
950 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 oktober 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/10 14:31:39
1
900 kr
20/10 15:53:41
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljusstakar ljusstake nysilver pläter
-
6702 Appliquer
ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:19
-
6701 Appliquer
ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:18
-
7078 Kandelaber
Italien. Höjd: 63 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:57
-
7018 Ljusstakar
3 st, mässing. Höjd: 22-32 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:50
*
Ljusstakar
nr 277 1166
Ljusstakar
1 par. H.20, pläter
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 950 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 oktober 2003 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 20/10 14:31:39 | 1 | 900 kr |
| 20/10 15:53:41 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljusstakar ljusstake nysilver pläter
-
6702 Appliquer
ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:19 -
6701 Appliquer
ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:18 -
7078 Kandelaber
Italien. Höjd: 63 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:57
-
7018 Ljusstakar
3 st, mässing. Höjd: 22-32 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:50



