GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Fat 2815463
*
nr 281 5463
Fat
keramik, Nittsjö, Dia33, Relief med renar
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 november 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/10 21:00:44
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat keramik nittsjö relief med renar
-
8068 Fat
+ ägg, Keramik, Paradisverkstan, Öland. Diameter: ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:27
-
8090 Fat
Höganäs + 5 st djupa tallrikar Gabriel. Bredd: 33 ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:29
-
8235 Glas
3 st + vas på fat, glas, dekorerat. Höjd: 23-23,5
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:03
-
8246 Skål
på fot + fat, Porsöin, 1800-tal. Längd: 26 cm, dia..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:58
-
8250 Sockerskålar
på fot 2 st, + fat på fot ns. Höjd: 18-38 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:43
*
Fat
nr 281 5463
Fat
keramik, Nittsjö, Dia33, Relief med renar
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 november 2003 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 31/10 21:00:44 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat keramik nittsjö relief med renar
-
8068 Fat
+ ägg, Keramik, Paradisverkstan, Öland. Diameter: ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:27 -
8090 Fat
Höganäs + 5 st djupa tallrikar Gabriel. Bredd: 33 ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:29 -
8235 Glas
3 st + vas på fat, glas, dekorerat. Höjd: 23-23,5
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:03
-
8246 Skål
på fot + fat, Porsöin, 1800-tal. Längd: 26 cm, dia..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:58 -
8250 Sockerskålar
på fot 2 st, + fat på fot ns. Höjd: 18-38 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:43



