KONST / Litografier / Färglitografi 15774373
nr 1577 4373
Folke Lind
(f. 1931), Sverige
Enar i backe. Signerad, numrerad 52/360, daterad -74. Färglitografi, bildmått: 45x55 cm, yttermått inklusive ram: 54x64 cm
Folke Lind, svensk målare och tecknare född 1931.
måndag 13 november 2023
kl 20:07:45