ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8794284
*
nr 879 4284
Spegel
höjd: 110, nyproduktion
Utrop:
500 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 mars 2014
kl 18:20:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/2 18:23:38
1
150 kr
27/2 18:31:07
2
200 kr
28/2 17:36:28
1
250 kr
2/3 18:06:49
3
500 kr
3/3 11:57:22
4
700 kr
3/3 17:18:28
5
800 kr
3/3 18:09:06
6
Vinnande bud
3/3 18:10:52
5
1.100 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 879 4284
Spegel
höjd: 110, nyproduktion
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 mars 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/2 18:23:38 | 1 | 150 kr |
| 27/2 18:31:07 | 2 | 200 kr |
| 28/2 17:36:28 | 1 | 250 kr |
| 2/3 18:06:49 | 3 | 500 kr |
| 3/3 11:57:22 | 4 | 700 kr |
| 3/3 17:18:28 | 5 | 800 kr |
| 3/3 18:09:06 | 6 | Vinnande bud |
| 3/3 18:10:52 | 5 | 1.100 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



