KONST / Litografier / Färglitografi 15406166
nr 1540 6166
Olle Bonniér
(1925-2016), Sverige
Signerad, numrerad ea, daterad -82. Färglitografi, bildmått: 41x60 cm, yttermått inklusive ram: 55x73 cm
Olle Bonniér, född 1925 i Los Angeles, USA, svensk bildkonstnär, död 2016.
Utrop:
500 kr
måndag 15 maj 2023
kl 18:12:31
Olle Bonniér
Läs mer om Olle Bonniér