ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12732466
*
nr 1273 2466
Spegel
empirestil, 1900-tal, 128x57 cm
Utrop:
700 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 september 2019
kl 18:10:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/8 13:33:11
1
1.100 kr
2/9 16:16:36
2
1.100 kr
2/9 16:16:36
1
1.100 kr (Budbetjänt)
2/9 16:16:52
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:07
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1273 2466
Spegel
empirestil, 1900-tal, 128x57 cm
| Utrop: | 700 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 2 september 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 27/8 13:33:11 | 1 | 1.100 kr |
| 2/9 16:16:36 | 2 | 1.100 kr |
| 2/9 16:16:36 | 1 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
| 2/9 16:16:52 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:07



