KONST / Litografier / Färglitografi 12497599
nr 1249 7599
Esaias Thorén
(1901-1981), Sverige
Färglitografi, Tuppar. Signerad, daterad 1953,102/260. Motivet: 50x61
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 22 april 2019
kl 18:07:58
22/4 15:40:18
22/4 15:42:20
Esaias Thorén
Läs mer om Esaias Thorén