KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 11243130
nr 1124 3130
Blandteknik
signerad, Man, 29x19
Utrop:
800 kr
Såld:
900 kr
måndag 21 augusti 2017
kl 18:45:40
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
700 kr (Budbetjänt)
800 kr
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Orientmatta