SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bestick 9308684
nr 930 8684
Bestick
5 delar. silver, bland annat. 1800-tal
Utrop:
1.000 kr
Såld:
500 kr
måndag 15 december 2014
kl 19:54:18
8/12 22:50:29
450 kr
13/12 22:17:34
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver