Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ÖVRIGT / Diverse / Coasters 11796182



*

nr 1179 6182


Coasters

7 delar, Pläter


Utrop:

500 kr

Såld:

500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 23 april 2018
kl 18:23:13


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
17/4 13:05:26 1      100 kr
17/4 20:24:12 2      200 kr
22/4 17:32:03 3      200 kr
22/4 17:32:03 2      200 kr (Budbetjänt)
23/4 10:56:02 3      250 kr
23/4 16:17:24 4      350 kr
23/4 17:01:25 5      350 kr
23/4 17:01:25 4      350 kr (Budbetjänt)
23/4 18:12:52 6      450 kr
23/4 18:16:12 5      450 kr
23/4 18:16:12 6      450 kr (Budbetjänt)
23/4 18:16:20 5      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: coaster coasters glasunderlägg nysilver pläter
  • 7104 Allmoge
    3 delar, diverse, bland annat gunghäst
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:41
  • 7123 Ask
    + skulptur, ”groda”. Höjd: 4-15 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:05
  • 7086 Avspärrningsst..
    4 st, Metall. Höjd: 99 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:33
  • 7020 Blomkonsoler
    9 st, Smide, 1930-40-tal. Höjd: 13-29 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:33
  • 7022 Bokstöd
    ett par, 1920-tal. Längd: 13 cm, höjd: 14 cm
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:09
  • 7047 Bordstabletter
    Firma Svenskt Tenn, Josef Frank (1885-1967), Öster..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:10




Ladda ner broschyr