Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 8461227



*

nr 846 1227


Ljusstakar

1 par, Höganäs, höjd: 14 cm, keramik


Utrop:

300 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 16 september 2013
kl 19:33:57


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
16/9 18:36:33 1      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: höganäs keramik ljusstakar ljusstake
  • 6702 Appliquer
    ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:19
  • 6701 Appliquer
    ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:18
  • 7078 Kandelaber
    Italien. Höjd: 63 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:57
  • 7061 Ljusstakar
    2 st, Kosta Boda, Kjell Engman (f. 1946), Sverige...//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:33
  • 7018 Ljusstakar
    3 st, mässing. Höjd: 22-32 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:50
  • 7127 Ljusstakar
    Ett par, Orrefors, Carat. Lena Bergström. Höjd: 24 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:25




Ladda ner broschyr