GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 6877519
*
nr 687 7519
Vas
Enligt uppgift Shoji Hamada, osignerad, Keramik, Inköpt på NK 1964, höjd: 13, 5
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 21 mars 2011
kl 16:00:00
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik vas
-
8235 Glas
3 st + vas på fat, glas, dekorerat. Höjd: 23-23,5
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:03
-
8334 Vas
benmassa. Höjd: 31 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8238 Vas
Böhmen, glas, guld/vit. Höjd: 21 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:52
*
Vas
nr 687 7519
Vas
Enligt uppgift Shoji Hamada, osignerad, Keramik, Inköpt på NK 1964, höjd: 13, 5
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 mars 2011 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik vas
-
8235 Glas
3 st + vas på fat, glas, dekorerat. Höjd: 23-23,5
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:03 -
8334 Vas
benmassa. Höjd: 31 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8238 Vas
Böhmen, glas, guld/vit. Höjd: 21 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:52



