KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 8124502
*
nr 812 4502
Träsnitt, Hans Osswald (f. 1919), 1952, 6/25, motivets mått: 38x46
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 mars 2013
kl 18:27:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/3 13:39:39
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik hans osswald linoleumsnitt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träsnitt
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37
-
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
*
nr 812 4502
Träsnitt, Hans Osswald (f. 1919), 1952, 6/25, motivets mått: 38x46
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 4 mars 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 1/3 13:39:39 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik hans osswald linoleumsnitt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träsnitt
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37 -
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12



