KONST / Litografier / Färglitografi 10683621
*
nr 1068 3621
Elis Ryberg
(1919-1985), Sverige
Färglitografi, Elis Ryberg (1919-1985), Stockholmsmotiv, PT, signerad, motivet: 47x55
Elis Ryberg, född 1919 i Stockholm, död 1985 i Ystad, svensk målare och grafiker
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 november 2016
kl 20:51:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/11 10:49:35
1
Vinnande bud
14/11 15:52:47
2
400 kr
14/11 15:52:48
1
450 kr (Budbetjänt)
14/11 16:07:37
2
600 kr
14/11 16:07:37
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Elis Ryberg
Elis Ryberg, född 1919 i Stockholm, död 1985 i Ystad, svensk målare och grafiker
Läs mer om Elis Ryberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: elis ryberg elis rydberg färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:20
-
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:18
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54
*
Elis Ryberg
Elis Ryberg, född 1919 i Stockholm, död 1985 i Ystad, svensk målare och grafiker
Läs om budbetjänten
Läs mer om Elis Ryberg
nr 1068 3621
Elis Ryberg
(1919-1985), Sverige
Färglitografi, Elis Ryberg (1919-1985), Stockholmsmotiv, PT, signerad, motivet: 47x55
Elis Ryberg, född 1919 i Stockholm, död 1985 i Ystad, svensk målare och grafiker
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.500 kr |
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 14 november 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/11 10:49:35 | 1 | Vinnande bud |
| 14/11 15:52:47 | 2 | 400 kr |
| 14/11 15:52:48 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
| 14/11 16:07:37 | 2 | 600 kr |
| 14/11 16:07:37 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Elis Ryberg
Elis Ryberg, född 1919 i Stockholm, död 1985 i Ystad, svensk mÃ¥lare och grafikerLäs mer om Elis Ryberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: elis ryberg elis rydberg färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:20 -
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:18 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54



