På Tema Upsala Ekeby hittar du skulpturer, vaser och serviser med mera av keramiker och formgivare som Mari Simmulson, Eugen Trost, Anna-Lisa Thomson, Ingrid Atterberg, Vicke Lindstrand, Hjördis Oldfors, Dorothy Clough och Arthur Percy med flera
Akvarell Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. "Sandhamn". Signerad, akvarell, daterad Juli 1937,35x49 cm, yttermått inklusive ram: 44x58 cm Såldes för: 34.000 kr