KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14872077

nr 1487 2077

Ellen Wängberg

(1903-1989), Sverige

"Röhälla 14/8-52". Signerad, daterad 1952. Akvarell, 34x26 cm, yttermått inklusive ram: 46x36 cm

Ellen Wängberg, svensk bildkonstnär född 1903, död 1989.

måndag 22 augusti 2022
kl 19:59:52

  • 22 aug

Specialauktion Ellen Wängberg

Läs mer om Specialauktion Ellen Wängberg

Ellen Wängberg

Läs mer om Ellen Wängberg