KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14872086
nr 1487 2086
Ellen Wängberg
(1903-1989), Sverige
"Hatten". Signerad, daterad 1979. Akvarell, 21x27 cm, yttermått inklusive ram: 39x44 cm
Ellen Wängberg, svensk bildkonstnär född 1903, död 1989.
Utrop:
500 kr
måndag 22 augusti 2022
kl 20:13:53
22 aug
Specialauktion Ellen Wängberg
Specialauktion med verk av den svenska konstnären Ellen Wängberg.
Läs mer om Specialauktion Ellen Wängberg
Ellen Wängberg
Läs mer om Ellen Wängberg