KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14908309
nr 1490 8309
Börje Barkman
(1909-1981), Sverige
Oljemålning, "Åskmolnet". Signerad. Olja på pannå, 38x46 cm, yttermått inklusive ram: 48x56 cm
Börje Barkman, svensk bildkonstnär född 1909, död 1981.
måndag 19 september 2022
kl 19:32:32
Börje Barkman
Läs mer om Börje Barkman