KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 10267444
nr 1026 7444
Albert Engström
(1869-1940), Sverige
Etsning, Albert Engström (1869-1940), Filosofen Johan Söderman, signerad, Löst blad, bladets mått: 53x38
Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.
Utrop:
800 kr
Såld:
400 kr
måndag 21 mars 2016
kl 18:41:38
19/3 16:57:55
Albert Engström
Läs mer om Albert Engström