KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 10267444

nr 1026 7444

Albert Engström

(1869-1940), Sverige

Etsning, Albert Engström (1869-1940), Filosofen Johan Söderman, signerad, Löst blad, bladets mått: 53x38

Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.

Utrop:

800 kr

Såld:

400 kr

måndag 21 mars 2016
kl 18:41:38

19/3 16:57:55 1      Vinnande bud

Albert Engström

Läs mer om Albert Engström