KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13015200
*
nr 1301 5200
Ragnar Alyre
(1894-1975), Sverige
Oljemålning, Osignerad, Blommande fruktträd. Olja på pannå, 38x45 cm
Kondition: saknar ram
Ragnar Alyre, född 1894 i Visby, död 1975, svensk målare och skulptör.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 januari 2020
kl 18:08:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/1 09:02:41
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Ragnar Alyre
Ragnar Alyre, född 1894 i Visby, död 1975, svensk målare och skulptör.
Läs mer om Ragnar Alyre
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blommande fruktträd fruktträd naturmotiv olja olja på pannå oljemålning oljemålningar ragnar alyre svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14
*
Ragnar Alyre
Kondition: saknar ram
Ragnar Alyre, född 1894 i Visby, död 1975, svensk målare och skulptör.
Läs mer om Ragnar Alyre
nr 1301 5200
Ragnar Alyre
(1894-1975), Sverige
Oljemålning, Osignerad, Blommande fruktträd. Olja på pannå, 38x45 cm
Kondition: saknar ram
Ragnar Alyre, född 1894 i Visby, död 1975, svensk målare och skulptör.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 januari 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 20/1 09:02:41 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Ragnar Alyre
Ragnar Alyre, född 1894 i Visby, död 1975, svensk mÃ¥lare och skulptör.Läs mer om Ragnar Alyre
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blommande fruktträd fruktträd naturmotiv olja olja på pannå oljemålning oljemålningar ragnar alyre svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14



