KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13015200

nr 1301 5200

Ragnar Alyre

(1894-1975), Sverige

Oljemålning, Osignerad, Blommande fruktträd. Olja på pannå, 38x45 cm

Kondition: saknar ram

Ragnar Alyre, född 1894 i Visby, död 1975, svensk målare och skulptör.

Utrop:

700 kr

Såld:

300 kr

måndag 20 januari 2020
kl 18:08:35

20/1 09:02:41 1      Vinnande bud

Ragnar Alyre

Läs mer om Ragnar Alyre