KONST / Litografier / Färglitografi 11142352
*
nr 1114 2352
Louis Toffoli
(1907-1999), Frankrike
Färglitografi, Louis Toffoli (1907-1999), 139/150, Mor med barn, motivet: 59x46
Louis Toffoli, fransk bildkonstnär född 1907, död 1999.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 juni 2017
kl 18:44:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/6 11:38:56
1
100 kr
12/6 09:06:29
2
150 kr
12/6 10:04:43
1
200 kr
12/6 15:56:35
3
250 kr
12/6 17:05:01
1
300 kr
12/6 18:28:32
4
350 kr
12/6 18:30:23
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk fransk konstnär franska franska konstnärer franskt färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad louis toffoli mor med barn
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:39
-
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:53
-
8362 Färglitografi
Hilding Linnqvist (1891-1984), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:52
*
Louis Toffoli
Louis Toffoli, fransk bildkonstnär född 1907, död 1999.
nr 1114 2352
Louis Toffoli
(1907-1999), Frankrike
Färglitografi, Louis Toffoli (1907-1999), 139/150, Mor med barn, motivet: 59x46
Louis Toffoli, fransk bildkonstnär född 1907, död 1999.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 juni 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 11/6 11:38:56 | 1 | 100 kr |
| 12/6 09:06:29 | 2 | 150 kr |
| 12/6 10:04:43 | 1 | 200 kr |
| 12/6 15:56:35 | 3 | 250 kr |
| 12/6 17:05:01 | 1 | 300 kr |
| 12/6 18:28:32 | 4 | 350 kr |
| 12/6 18:30:23 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk fransk konstnär franska franska konstnärer franskt färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad louis toffoli mor med barn
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:39 -
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:53 -
8362 Färglitografi
Hilding Linnqvist (1891-1984), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:52



