Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 7884706



*

nr 788 4706


Veikko Aaltona

(1910-1990), Finland


Akvareller, 2 st, Veikko Aaltona (1910-1990), 44 x 36 & 47 x 67


Veikko Aaltona, född 1910, död 1990, finländsk målare, delvis verksam i Sverige.

Utrop:

400 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 29 oktober 2012
kl 19:39:44


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
29/10 19:33:12 1      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Veikko Aaltona

Veikko Aaltona, född 1910, död 1990, finländsk målare, delvis verksam i Sverige.

Läs mer om Veikko Aaltona
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller europa europeisk finland norden nordeuropa nordisk vattenfärg veikko aaltona
  • 6382 Akvarell
    Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:26
  • 6381 Akvarell
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
     

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:22
  • 6578 Akvarell
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
     

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:22
  • 6565 Blandteknik
    Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
     

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:03
  • 6537 Blyerts
    Augusta Askergren. Signerad, daterad 1860, Rinkest..//
     

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 19:22
  • 8063 Collage
    Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    26 jan kl 20:20




Ladda ner broschyr