ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10482063
*
nr 1048 2063
Spegel
115x46
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 augusti 2016
kl 20:39:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/8 20:33:28
1
200 kr
7/8 15:54:38
2
150 kr
7/8 15:54:38
1
200 kr (Budbetjänt)
8/8 19:40:45
3
300 kr
8/8 20:32:49
4
300 kr
8/8 20:32:49
3
300 kr (Budbetjänt)
8/8 20:34:01
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6361 Garderobsskåp
Senjugend, Ek, dörr med spegel. Bredd: 90 cm, djup..//
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 19:36
-
6301 Lampbord
stomme i gulmetall, två bordsskivor, härdat glas +..//
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 18:16
-
6794 Spegel
1920-tal, 106x51 cm
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 19:39
-
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 19:13
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 20:24
-
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 18:23
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1048 2063
Spegel
115x46
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 augusti 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 5/8 20:33:28 | 1 | 200 kr |
| 7/8 15:54:38 | 2 | 150 kr |
| 7/8 15:54:38 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 8/8 19:40:45 | 3 | 300 kr |
| 8/8 20:32:49 | 4 | 300 kr |
| 8/8 20:32:49 | 3 | 300 kr (Budbetjänt) |
| 8/8 20:34:01 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6361 Garderobsskåp
Senjugend, Ek, dörr med spegel. Bredd: 90 cm, djup..//
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 19:36 -
6301 Lampbord
stomme i gulmetall, två bordsskivor, härdat glas +..//
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 18:16 -
6794 Spegel
1920-tal, 106x51 cm
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 19:39
-
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 19:13 -
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 20:24 -
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 18:23



