KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Torrnålsgravyr 13475285
nr 1347 5285
Sixten Haage
(1926-2021), Sverige
Torrnålsgravyr, Sixten Haage (f. 1926), Sverige. Industrifasad. Signerad, numrerad 3/150, daterad -78. Bladets mått: 59x69 cm, oramat löst blad
Utrop:
300 kr
Såld:
150 kr
måndag 14 september 2020
kl 18:56:39
10/9 19:07:54
100 kr
14/9 12:18:36
Sixten Haage
Läs mer om Sixten Haage