Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 7695501



*

nr 769 5501


Nils G Stenqvist

(1934-2005), Sverige


Nils G Stenqvist (1934-2005), 20x12,


WATERCOLOUR, Nils G Stenqvist (1934-2005), 20x12


Nils G Stenqvist, Swedish painter, draughtsman, and graphic artist, born 1934 in Stockholm, dead 2005.

Estimate:

500

Sold:

SEK 700

Auction date:

Monday August 6 2012
at 17:16:20


  • Bid history
Time Bidder Bid
1/8 12:42:37 1      100 kr
5/8 15:12:17 2      150 kr
6/8 17:00:15 3      600 kr
6/8 17:02:50 2      250 kr
6/8 17:04:00 2      350 kr
6/8 17:05:00 2      500 kr
6/8 17:07:14 2      600 kr
6/8 17:09:52 2      650 kr
6/8 17:11:20 3      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Nils G Stenqvist

Nils G Stenqvist, Swedish painter, draughtsman, and graphic artist, born 1934 in Stockholm, dead 2005.

Read more about Nils G Stenqvist
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller nils g stenqvist svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:32
  • 6382 WATERCOLOUR
    Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signed...//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 20:04
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:10




Ladda ner broschyr