KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16165268
*
nr 1616 5268
Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1931, blomsterstilleben, 31x23 cm, yttermått inklusive ram: 33x27 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 april 2024
kl 19:01:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/4 20:50:54
1
100 kr
25/4 09:34:14
2
Vinnande bud
29/4 15:22:31
3
200 kr
29/4 15:22:31
2
250 kr (Budbetjänt)
29/4 15:23:32
3
300 kr
29/4 15:23:32
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blommor blomsterstilleben blomstilleben stilleben vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38
-
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29
*
Akvarell
Läs om budbetjänten
nr 1616 5268
Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1931, blomsterstilleben, 31x23 cm, yttermått inklusive ram: 33x27 cm
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 29 april 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 24/4 20:50:54 | 1 | 100 kr |
| 25/4 09:34:14 | 2 | Vinnande bud |
| 29/4 15:22:31 | 3 | 200 kr |
| 29/4 15:22:31 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
| 29/4 15:23:32 | 3 | 300 kr |
| 29/4 15:23:32 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blommor blomsterstilleben blomstilleben stilleben vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38 -
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35 -
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22 -
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29



