KONST / Litografier / Litografier 11004275
*
nr 1100 4275
Albert Engström
(1869-1940), Sverige
Litografier, 6 st, Albert Engström (1869-1940), tryckt signatur, 25x16 ca
Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.
Utrop:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 april 2017
kl 18:23:54
- Konstnär/Designer
Albert Engström
Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.
Läs mer om Albert Engström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: albert engström litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38
*
Albert Engström
Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.
Läs mer om Albert Engström
nr 1100 4275
Albert Engström
(1869-1940), Sverige
Litografier, 6 st, Albert Engström (1869-1940), tryckt signatur, 25x16 ca
Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 april 2017 |
- Konstnär/Designer
Albert Engström
Albert Engström, svensk mÃ¥lare och tecknare född 1869, död 1940.Läs mer om Albert Engström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: albert engström litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43 -
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38



