Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 7085158



*

nr 708 5158


Reinhold Ljunggren

(1920-2006), Sverige


Färglitografi , Reinhold Ljunggren (1920-2006), Trosa, 21x33


Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.

Följerätt

Ja

Utrop:

300 kr

Såld:

500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 8 augusti 2011
kl 17:55:37


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
2/8 20:09:00 1      400 kr
7/8 23:06:18 2      200 kr
8/8 07:56:38 3      300 kr
8/8 07:56:50 3      450 kr
8/8 17:50:35 4      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Reinhold Ljunggren

Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.

Läs mer om Reinhold Ljunggren
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad motiv från trosa reinhold ljunggren svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige trosa trosamotiv
  • 6448 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 19:32
  • 6449 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:38
  • 6690 Färglitografi
    Ebba Kristina Wingårdh (f. 1962), Sverige. "De va ..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:49




Ladda ner broschyr