KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14776264

nr 1477 6264

Eva Cederström

(1909-1995), Finland

Oljemålning, Byggnader. Signerad, daterad 1942. Olja på pannå, 43x54 cm, yttermått inklusive ram: 56x66 cm

Eva Cederström, finländsk bildkonstnär född i Tammerfors 1909, död 1995.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

1.500 kr

måndag 4 juli 2022
kl 19:13:55

4/7 17:44:53 1      Vinnande bud

Eva Cederström

Läs mer om Eva Cederström